Yhteystiedot

Lisää yhteystietosi tähän klikkaamalla salamaikonia, joka ilmestyy tuodessasi hiiren tämän tekstin päälle

Hunnarin Hapotus 2017

TULOKSET

21,2  km Miehet 1.krs 2.krs 3.krs Maali
1 Jaakko Lehto 32.14 1.06.59 1.40.04 2.14.02
2 Nikko Pesonen 32.43 1.07.05 1.42.41 2.18.54
3 Jorma Kivelä 33.42 1.08.46 1.42.28 2.25.15
4 Juho Yli-Krekola 32.26 1.10.57 1.49.07 2.28.11
5 Henry Aalto 33.51 1.09.41 1.48.53 2.31.26
6 Jouko Tyni 37.30 1.15.46 1.55.36 2.36.35
7 Mikko Sarajärvi 37.32 1.16.15 1.57.56 2.44.00
8 Axel Ekström 39.25 1.18.34 2.00.53 2.45.30
9 Jukka Numminen 37.36 1.19.06 2.04.23 2.50.22
10 Jarkko Linna 40.59 1.23.33 2.07.10 2.51.08
11 Mika Talvisilta 37.56 1.20.25 2.05.32 2.53.12
12 Oskari Westerholm 41.40 1.25.40 2.12.49 2.59.43
13 Tomi Liljemark 36.51 1.18.27 2.07.51 3.02.26
14 Mikko Aaltonen 39.43 1.26.13 2.14.02 3.12.47
15 Niko Närvänen 56.18 1.52.33 2.53.56 3.57.47
21,2 km  Naiset
1 Katja Koivulahti 42.10 1.25.34 2.12.14 3.00.50
2 Eeva Sipilä 45.58 1.35.42 2.28.19 3.20.43
3 Margit Huttunen 47.39 1.39.39 2.35.12 3.32.31
5,3 km Naiset
1 Salla Koskela 32.15
2 Janna Stenberg 40.12
3 Elika Kupits 41.08
4 Maija Korpela 41.53
5 Eeva Haartio 47.20
6 Noora Katajamäki 47.22
7 Petra Penttilä 47.23
8 Aino Lahti 48.02
9 Heidi Honkala 48.36
10 Tiia Lundström 53.29
11 Aino-Maija Pelto-Huikko 53.38
12 Mari Moisander 58.59
13 Tuula Skyttälä 1.10.43
14 Jonna-Maria Henriksson 1.10.44
15 Marianne Kaipila 1.13.34
16 Nenna Asp 1.14.19
5,3 km Miehet
1 Juhani Konu 33.20
2 Pasi Kaunisto 33.25
3 Sergey Frolov 33.28
4 Thomas Fagerström 34.11
5 Pekko Malmstedt 34.48
6 Juha Koskenoja 36.50
7 Jukka Laaksonen 37.37
8 Antti Yli-Krekola 38.55
9 Mikko Yli-Jaukkari 40.03
10 Lassi Antell 44.09
11 Jukka Manner 44.30
12 Vesa Lundström 46.16
13 Johannes Malmstedt 46.34
14 Sami Sulkko 46.38

Hunnarin Hapotus 2016

https://www.webscorer.com/race?raceid=74092

TULOKSET

21,2 km - Miehet
Place Name Team name Time Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Henri Ansio Salomon-Suunto Racing Team 1:51:34.9 27:16.7 27:59.4 28:13.8 28:05.0
2 Jorma Kivelä Samba Trail Running Club 2:12:19.4 32:12.5 33:06.3 33:29.6 33:31.0
3 Adam Kuhn Calgary, Canada 2:18:06.1 33:54.8 34:31.8 34:22.7 35:16.8
4 Jonne Eskola JEStraining.fi 2:20:12.0 33:53.5 35:04.1 35:21.3 35:53.1
5 Johannes Parkkonen Samba Trail Running Club 2:23:25.5 32:38.8 35:09.6 36:23.9 39:13.2
6 Heikki Käsnänen Kirkkonummi 2:25:49.8 32:46.7 35:18.6 38:15.6 39:28.9
7 Markku Virta Loimaan Leisku 2:27:57.5 33:58.1 35:23.7 40:11.7 38:24.0
8 Pekka Leppänen Mellilä 2:32:18.4 36:22.6 38:36.5 38:59.2 38:20.1
9 Mikko Laine Lieto 2:34:33.9 33:56.7 37:43.9 39:38.7 43:14.6
10 Sami Loikkanen Lohja 2:38:42.2 36:12.6 38:30.9 40:06.7 43:52.0
11 Antti Hämäläinen Salo 2:45:12.7 40:23.2 41:19.7 41:54.2 41:35.6
12 Oskari Westerholm KU-58 3:40:57.8 45:02.4 59:25.7 57:27.7 59:02.0
13 Jorma S Tiiri Loimaa 3:58:45.8 54:44.8 58:01.4 1:02:15.9 1:03:43.7
- Tero Pyssysalo Tuusula DNF 42:51.8 47:03.2 - -
- Heikki Pajula Aura DNF 45:58.1 50:22.9 - -
21,2 km - Naiset
Place Name Team name Time Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Meri Viljanen Vihti 2:47:26.3 40:53.0 41:17.2 42:10.3 43:02.8
2 Katja Koivulahti Hämeenlinna 2:58:46.5 41:30.1 44:18.0 45:23.0 47:35.4
3 Maija Kemppainen Forssan Puistojuoksijat 3:02:55.8 46:34.6 48:40.1 44:17.0 43:24.1
4 Leena Pyssysalo Tuusula 3:03:41.1 41:36.8 44:40.4 49:00.2 48:23.7
5 Pilvi Saarela 3:28:32.8 50:00.1 54:01.3 51:56.9 52:34.5
6 Maija Hakamäki Turku 3:44:02.0 54:11.4 55:51.5 57:23.0 56:36.1
- Mira Virkki Helsinki DNF 48:43.9 55:15.1 56:19.9 -
5,3 km - Miehet
1 Aron Pyssysalo Tuusula 33:00.5
2 Janne Korpela Forssa 33:44.5
3 Pasi Kaunisto Ypäjä 34:47.7
4 Marko Tasanen Nocando Marathon Club 40:16.4
5 Juha Hintsanen Forssa 41:44.7
6 Lauri Lepänkoski Forssa 44:55.8
7 Ville Rämö Turku 45:09.5
8 Sami Sulkko Nocando Marathon Club 45:11.8
9 Veli-Matti Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 47:24.0
10 Petri Leskinen Teijan Team 51:17.0
11 Nico Nieminen Somero 53:10.9
12 Pasi Nieminen Somero 1:34:47.2
- Jerry Hietaniemi Jyväskylä DNF
5,3 km - Naiset
1 Anna Kara Helsinki 40:48.3
2 Elina Laaksonen Forssa 41:08.5
3 Kirsi Raiskio Jokioinen 41:34.4
4 Elika Kupits Kerava 42:50.9
5 Aino Lahti Forssan Puistojuoksijat 47:46.3
6 Eeva Leinonen Salo 48:02.9
7 Kirsi Laakso Forssa 48:05.9
8 Eeva-Maija Kara Jyväskylä 50:13.8
9 Emma Koivisto Hoiva-Olivia 54:37.1
10 Marja-Riitta Sírén Forssan Salama 1:02:25.3
11 Heidi Pihkala Forssa 1:03:07.5
12 Pirkko Hakamäki Koski 1:26:52.2
13 Liisa Nieminen Somero 1:34:46.1

Hunnarin Hapotus 2015

TULOKSET

Miehet puolimaraton
1 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 1.53,04
2 Wilhelm Stenbacka Kuikan Kisailijat 2.01,23
3 Tero Miettinen Riihimäen varuskunnan urheilijat 2.06,04
4 Jorma Kivelä Samba Trail Running Club 2.12.58
5 Joni Freeman Reaktor 2.14,05
6 Harri Laaksonen Muurlan Vihuri 2.16,30
7 Janne Korpela Forssa 2.26,20
8 Jukka Numminen FSTKY 2.36,57
9 Janne Kuusela Tammela 2.46,31
10 Eki Haapomaa Rekolan Raikas 2.51,27
11 Juha Seppälä Vihti 3.01,14
12 Niko Junnila Minkiönkylän Mahti 3.04,36
13 Tuomo Haaksi Forssa 3.09,13
14 Antti Hämäläinen Salo 3.11,38
15 Jari Lintukangas Ypäjä 3.12,19
16 Leif Vienonen Turku 3.17,08
17 Joni Lepistö Lahti Trail Runners 3.17,25
18 Heikki Pajula KPK 24/7 3.19,47
19 Marko Tasanen Nocando Marathon Club 3.27,16
20 Pekka Parkkila Köyliö 3.35,55
21 Christoffer Sjö Kotka 3.38,52
22 Jani Sydänmaa Inkeroinen 3.42,09
23 Christer Sjö Kotka 3.54,40
24 Erkki Palviainen karkkainen.com 4.39,10
Naiset   puolimaraton
1 Jaana Leivo KU-58 2.14,08
2 Anna Hopia Samba Trail Running Club 2.37,48
3 Henna Robertsson TPS 2.38,28
4 Kaja Selter Lempäälä 2.46,30
5 Katja Koivulahti Hämeenlinna 2.47,07
6 Helena Haapomaa Rekolan Raikas 2.51,27
7 Pilvi Saarela Helsinki 3.13,39
8 Meri-Tuuli Annnaniemi Lahti Trail Runners 3.17,25
9 Janna Korpela Turku 3.22,20
10 Tuula Kaitsaari Turku 3.30,26
11 Sini Merilä Forssa 3.50,18
Miehet   5,3 km
1 Pasi Kaunisto Forssan Puistojuoksijat 35,49
2 Syrjälä Timo Somerniemen Veikot 36,12
3 Mikko Aaltonen Forssa 38,10
4 Juha Järvinen Forssa 41,09
5 Vesa Jaakkola Forssa 43,25
6 Lauri Lepänkoski Forssa 45,16
7 Sami Sulkko Nocando Marathon  Club 52,37
Naiset   5,3 km
1 Sirkka Särkoja Endurance 36,24
2 Elika Kupits Kerava 38,51
3 Maija Korpela forssan taekwondo seura 42,15
4 Kirsi Raiskio Jokioinen 42,53
5 Maiju Mäki-Punto Loimaa 43,08
6 Annika Artla Viljandimaa 43,45
7 Aino Lahti Forssa 48,45
8 Sanna Maja Turku 52,16
9 Marja-Riitta Siren Forssa 1.00,15
10 Alina Alasentie Forssa 1.00,16
11 Jasmina Korpela Forssa 1.15,51

Kierrosajat / puolimaraton

kokonaissijoitus nimi 1. kierros 2. kierros 3. kierros 4. kierros loppuaika
1 Henri Ansio 27:37 0:27:54 0:28:19 0:29:14 1.53,04
2 Wilhelm Stenbacka 29:43 0:29:30 0:30:47 0:31:47 2.01,23
3 Tero Miettinen 30:14 0:30:31 0:32:15 0:33:04 2.06,04
4 Jorma Kivelä 31:14 0:32:36 0:33:45 0:35:22 2.12,58
5 Joni Freeman 31:53 0:32:57 0:34:08 0:35:07 2.14,05
6 Jaana Leivo 31:50 0:33:00 0:33:50 0:35:28 2.14,08
7 Harri Laaksonen 31:33 0:32:07 0:34:20 0:38:30 2.16,30
8 Janne Korpela 34:31 0:36:34 0:37:05 0:38:10 2.26,20
9 Jukka Numminen 35:50 0:39:30 0:39:40 0:41:57 2.36,57
10 Anna Hopia 36:10 0:40:10 0:41:05 0:40:23 2.37,48
11 Henna Robertsson 39:06 0:39:15 0:41:09 0:38:58 2.38,28
12 Kaja Selter 36:43 0:39:08 0:41:34 0:49:05 2.46,30
13 Janne Kuusela 33:06 0:45:14 0:41:35 0:46:36 2.46,31
14 Katja Koivulahti 40:38 0:41:22 0:42:27 0:42:40 2.47,07
15 Eki Haapomaa 41:44 0:42:06 0:43:10 0:44:27 2.51,27
15 Helena Haapomaa 41:44 0:42:06 0:43:10 0:44:27 2.51,27
17 Juha Seppälä 44:00 0:39:13 0:47:43 0:50:18 3.01,14
18 Niko Junnila 39:39 0:45:21 0:48:30 0:51:06 3.04,36
19 Tuomo Haaksi 47:24 0:47:06 0:52:49 0:41:54 3.09,13
20 Antti Hämäläinen 40:38 0:40:27 0:44:10 1:06:20 3.11,38
21 Jari Lintukangas 42:15 0:43:30 0:50:40 0:55:54 3.12,19
22 Pilvi Saarela 46:06 0:48:29 0:48:45 0:50:19 3.13,39
23 Leif Vienonen 47:10 0:49:53 0:52:47 0:47:18 3.17,08
24 Joni Lepistö 47:44 0:47:46 0:48:46 0:53:09 3.17,25
24 Meri-Tuuli Annnaniemi 47:44 0:47:46 0:48:46 0:53:09 3.17,25
26 Heikki Pajula 47:24 0:48:33 0:51:22 0:52:28 3.19,47
27 Janna Korpela 56:20 0:46:33 0:48:57 0:50:30 3.22,20
28 Tuula Kaitsaari 47:10 0:51:00 0:51:08 1:01:08 3.30,26
29 Pekka Parkkila 43:50 0:49:10 0:57:35 1:05:20 3.35,55
30 Marko Tasanen 47:24 0:49:46 0:55:10 1:04:56 3.27,16
31 Christoffer Sjö 50:07 0:51:31 0:54:07 1:03:07 3.38,52
32 Jani Sydänmaa 52:30 0:48:52 0:54:48 1:05:59 3.42,09
33 Sini Merilä 53:12 0:52:03 0:57:45 1:07:18 3.50,18
34 Christer Sjö 52:30 0:53:00 0:58:20 1:10:50 3.54,40
35 Erkki Palviainen 59:55 1:16:05 1:04:18 1:18:52 4.39,10

Oxroadultra 2013

TULOKSET JA VÄLIAIKOJA

Nro Nimi 19,3 km 42,2 km 82,1 km 96 km 136 km 156 km 160,9 km
    100 MAILIA
1 Klasila Janne 1:34 3:29 6:52 8:06 11:34 13:15 13:47:44
2 Penttinen Pasi 1:35 3:34 7:16 8:36 12:32 14:24 14:53:46
3 Lindsten Ari 1:55 4:14 8:09 9:29 13:22 15:12 15:37:54
4 Anttila Hannu 1:39 3:38 7:18 8:39 13:18 15:28 16:05:06
5 Haavisto Petri 1:50 4:03 8:01 9:33 14:03 16:10 16:42:34
6 Lehtimäki Harri 1:52 4:11 8:36 10:02 14:15 16:17 16:49:40
7 Nurkka Esa 1:51 4:09 8:20 9:42 14:09 16:47 17:23:53
8 Kankaanmäki Marianne 1:53 4:07 8:16 9:47 14:37 16:56 17:30:20
9 Lumme  Eero 1:51 4:09 8:50 10:27 15:04 17:23 18:01:43
10 Gould Simon 1:43 3:58 8:31 10:31 15:11 17:49 18:24:00
11 Ranta Kari 1:56 4:03 7:59 9:31 15:25 17:55 18:25:15
12 Atkin Chris  1:43 3:58 8:31 10:13 15:11 17:49 18:31:15
13 Tommola Ville 2:06 4:46 9:31 11:15 15:58 18:14 18:47:22
14 Nieminen Samuli 2:01 4:31 9:17 10:52 16:01 18:22 18:53:48
15 Ilva Markus 1:52 4:09 8:32 10:16 15:37 18:18 18:58:22
16 Ossberg Anu 1:52 4:09 8:32 10:16 15:37 18:17 18:58:22
17 Nirgi Ailar 2:14 5:01 9:46 11:23 16:06 18:24 18:59:24
18 Siljander Ilpo 1:57 4:27 9:07 10:52 16:01 18:48 19:25:17
19 Maasikrand Mart 2:14 5:02 9:58 11:41 16:38 18:58 19:34:22
20 Päivärinta Juha 1:59 4:32 9:06 10:41 16:27 19:09 19:47:04
21 Tähkävuori Maria 2:15 4:50 9:42 11:27 16:34 19:16 19:53:24
22 Villilä Tomi 2:03 4:48 9:40 11:18 16:50 19:25 20:05:36
23 Harley Toni 2:03 4:36 9:19 11:09 16:42 20:00 20:30:39
24 Honkonen Teija 1:57 4:27 9:07 10:52 16:44 19:47 20:35:10
25 Järvelä Jukka 2:10 4:50 9:49 11:34 17:05 19:57 20:39:16
26 Hietanen Juha  2:13 4:55 9:46 11:37 16:59 19:52 20:45:33
27 Kuusi Sami 1:59 4:32 9:07 10:47 16:53 20:25 21:20:29
28 Aaltonen Mikko 2:21 5:25 10:39 12:34 18:16 21:00 21:29:59
29 Sivosavi Veikko 1:54 4:18 9:04 11:00 17:13 20:35 21:32:11
30 Kytömäki Pekka 1:59 4:31 9:34 11:24 17:15 20:42 21:37:11
31 Soini Jaakko 1:50 4:10 9:04 11:00 17:13 20:35 21:39:13
32 Lähepelto Matti 1:58 4:31 9:21 11:26 18:08 21:32 22:22:50
33 Tuomaala Jarkko 1:54 4:14 9:30 11:28 17:52 21:35 22:24:49
34 Welling Petri 2:02 4:44 9:28 11:18 18:05 21:49 22:24:53
35 Liukka Mikko 1:47 4:16 9:11 11:18 18:05 21:39 22:33:41
36 Silenius Matti 2:18 5:09 10:34 12:34 18:56 22:01 22:48:34
37 Lahti Rauno 2:13 4:55 10:08 12:04 18:47 22:11 23:06:12
38 Virtanen Kari 1:58 4:10 8:53 10:55 18:04 22:03 23:06:28
39 Jokela Petteri 2:09 5:10 11:15 13:27 20:17   24:50:12
  Koskinen Markku 1:51 4:23 9:42 11:43      
  Kajaus Tero 2:18 5:09 10:34 12:26      
  Lindholm Tero 2:20 5:18 11:02 13:25      
  Huomo Vilppu 1:57 4:25 9:00        
  Nieminen Mikko 2:02 4:44 9:34        
  Niemelä Juha 2:23 5:33 11:45        
  Toivanen Antti 1:57 4:08          
  Eho Pertti 1:52 4:20          
  Kvarfordt Kjell 2:03 4:42          
  Kankaanpää Marja 2:18 4:49          
  Lehtinen Petra 1:09 4:51          
  Syrjälä Timo 2:06 5:09          
  Korpela Janne  2:24 5:37          
  Gould Jonathan 2:06 -          

Tulokset

 Oxroadultra 2013 - Härkätien Ultrajuoksu 100 mailia (160,9 km)

 Miehet

1. Klasila Janne;  FMR;  13.47.44

2. Penttinen Pasi;  Karsu, Karelian seikkailu-urheilijat;  14.53.46

3. Haavisto Petri; Wihan kilometrit; 16.42.34

4. Lehtimäki Harri; Reilut Miehet Havumetsien; 16.49.40

5. Lumme  Eero; Northern Ultra Trail Servi; 18.01.43

6. Gould Simon; Whitley Bay / UK; 18.24.00

7. Ranta Kari; Järvenpää; 18.25.15

8. Atkin Chris; Whitley Bay / UK; 18.31.15

9. Tommola Ville; Endurance; 18.47.22

10. Nieminen Samuli; Kälviän Tarmo; 18.53.48

11. Ilva Markus; Team Rahola; 18.58.22

12. Nirgi Ailar; Tallinna /EST; 18.59.24

13. Siljander Ilpo; Endurance; 19.25.17

14. Maasikrand Mart; Estonian Ultrarunners Team; 19.34.22

15. Päivärinta Juha; Somero; 19.47.04

16. Villilä Tomi; Endurance; 20.05.36

17. Harley Toni; Marathon MC; 20.30.39

18. Hietanen Juha; Endurance; 20.45.33

19. Kuusi Sami; Nocando Marathon Club; 21.20.29

20. Aaltonen Mikko; Team Rahola; 21.29.59,1

21. Soini Jaakko; EVLI sports club; 21.39.13

22. Lähepelto Matti; Endurance; 22.22.50

23. Tuomaala Jarkko; Jyväskylä; 22.24.49

24. Welling Petri; Endurance; 22.24.53

25. Liukka Mikko; Vauhtisammakon Juoksukoulu; 22.33.41

26. Silenius Matti; Orimattila; 22.48.34

27. Virtanen Kari; Parolan Rosolli Oy; 23.06.28

 

Miehet50

1. Lindsten Ari; Endurance; 15.37.54

2. Anttila Hannu; Endurance; 16.05.06

3. Nurkka Esa; Endurance; 17.23.53

4. Järvelä Jukka; Kaustisen Pohjan-Veikot; 20.39.16

5. Sivosavi Veikko; Turku; 21.32.11

6. Kytömäki Pekka; Endurance; 21.37.11

7. Lahti Rauno; Reilut Miehet Havumetsien; 23.06.28

8. Jokela Petteri; Espoo; 24.50.12

 Naiset

1. Kankaanmäki Marianne; Endurance; 17.30.20

2. Ossberg Anu; Team Rahola; 18.58.22

3. Honkonen Teija; Perhon Kiri; 20.35.10

 Naiset 50v

1. Tähkävuori Maria; Endurance; 19.53.24

 

LOPPUTULOKSET

Väliajat (maraton)

 

M21 km
1 Jaakko Lehto 2.14.02
2 Nikko Pesonen 2.18.54
3 Jorma Kivelä 2.25.15
4 Juho Yli-Krekola 2.28.11
5 Henry Aalto 2.31.26
6 Jouko Tyni 2.36.35
7 Mikko Sarajärvi 2.44.00
8 Axel Ekström 2.45.30
9 Jukka Numminen 2.50.22
10 Jarkko Linna 2.51.08
11 Mika Talvisilta 2.53.12
12 Oskari Westerholm 2.59.43
13 Tomi Liljemark 3.02.26
14 Mikko Aaltonen 3.12.47
15 Niko Närvänen 3.57.47
N21 km
1 Katja Koivulahti 3.00.50
2 Eeva Sipilä 3.20.43
3 Margit Huttunen 3.32.31
N 5,3 km
1 Salla Koskela 32.15
2 Janna Stenberg 40.12
3 Elika Kupits 41.08
4 Maija Korpela 41.53
5 Eeva Haartio 47.20
6 Noora Katajamäki 47.22
7 Petra Penttilä 47.23
8 Aino Lahti 48.02
9 Heidi Honkala 48.36
10 Tiia Lundström 53.29
11 Aino-Maija Pelto-Huikko 53.38
12 Mari Moisander 58.59
13 Tuula Skyttälä 1.10.43
14 Jonna-Maria Henriksson 1.10.44
15 Marianne Kaipila 1.13.34
16 Nenna Asp 1.14.19
M 5,3 km
1 Juhani Konu 33.20
2 Pasi Kaunisto 33.25
3 Sergey Frolov 33.28
4 Thomas Fagerström 34.11
5 Pekko Malmstedt 34.48
6 Juha Koskenoja 36.50
7 Jukka Laaksonen 37.37
8 Antti Yli-Krekola 38.55
9 Mikko Yli-Jaukkari 40.03
10 Lassi Antell 44.09
11 Jukka Manner 44.30
12 Vesa Lundström 46.16
13 Johannes Malmstedt 46.34
14 Sami Saulkko 46.38